داداپ با داداپ حقتو داد بزن داداپ
خدمات حقوقی داداپ

تنظیم قرارداد

با توجه به اینکه تنظیم قراردادها به دلیل تخصصی بودن امور حقوقی مسأله ای پیچیده است افراد نیازمند به اخذ مشاوره تنظیم قرارداد هستند. هر چند نمونه قرارداد هایی به ویژه در زمینه تنظیم قرارداد پیمانکاری، نمونه قرارداد بانکی، قرارداد مشارکت و قرارداد اجاره در سایت ها موجود است ولی باید توجه داشت که نحوه نوشتن قرارداد بین دو نفر در حالات مختلف، ظرافت ها و پیچیدگی های خاص خود را می طلبد که تقبل هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل متخصص را بر مبنای تعرفه تنظیم قرارداد پیش بینی شده در داداَپ معقول و منطقی می نماید. شایان ذکر است که سرویس تنظیم قرارداد در داداَپ توسط وکلای مجرب و متخصص در حوزه های مختلف و به صورت تنظیم قرارداد آنلاین انجام می شود که از حیث صرفه جویی در وقت و انرژی و جلوگیری از ترددهای غیرضروری بسیار مفید است.

برای درخواست تنظیم انواع قرارداد توسط وکلای مجرب داداپ در سراسر کشور کلیک کنید: تنظیم قرارداد

تنظیم قرارداد

فرآیند درخواست تنظیم قرارداد آنلاین در داداَپ

برای استفاده از سرویس تنظیم قرارداد آنلاین در داداَپ، پس از انتخاب تنظیم قرارداد در منوی خدمات، کاربر نوع قرارداد مدنظر خویش را از بین انواع قرارداد ها انتخاب می نماید و بر مبنای موضوع قرارداد، وکلای متخصص حوزه حقوقی مربوطه (خرید و فروش املاک، پیمانکاری، روابط کار و ...) نمایش داده می شوند. در این مرحله کاربر با ملاحظه رزومه و قیمت های اعلامی توسط وکلا، نسبت به انتخاب وکیل مطلوب خویش جهت تنظیم قرارداد مبادرت می نماید و پس از انتقال به صفحه مربوطه ضمن اعلام خواسته خویش و شرایط و اوصاف قرارداد منظور خود، عندالزوم و در صورت صلاحدید جهت پیشبرد بهتر امور و درک کامل موضوع توسط وکیل، فایل های مرتبط با قرارداد را ضمیمه می کند. پس از پرداخت هزینه، تقاضای وی جهت انجام به وکیل منتخب اعلام می گردد و وکیل مذکور با لحاظ خواسته کاربر، اقدام به تهیه و اختصاصی سازی قرارداد برای متقاضی نموده و پس از تکمیل قرارداد آن را به حساب کاربری متقاضی در داداَپ ارسال می نماید.


انتخاب وکیل در داداپ:  انتخاب بهترین وکیل در اپلیکیشن داداپ


هزینه تنظیم قرارداد توسط وکیل

تنظیم قرارداد ها و اختصاصی سازی آن ها برای کاربران توسط وکلا و با قیمت های اعلامی توسط ایشان در داداَپ انجام می شود و هر وکیلی در اعلام قیمت آزاد بوده و همین امر موجبات رقابتی شدن هزینه خدمات تنظیم قرارداد را در کنار رقابت در کیفیت آن فراهم می نماید که در نهایت به نفع کاربران داداَپ می باشد.

انواع قرارداد های رایج

قرارداد ها به لحاظ گستردگی روابط اجتماعی و حقوق اشخاص، دارای انواع بسیاری می باشند که از جمله می توان به قرارداد های خرید و فروش ملک، خرید و فروش خودرو، پیمانکاری، اجاره، کار، خدمات، پیش فروش ساختمان، خرید و فروش سرقفلی و حق کسب و پیشه ، قرارداد های ورزشی، مشارکت مدنی، مشارکت در ساخت، صلح، وکالت، رهن، اجاره به شرط تملیک، جعاله، وقف، ازدواج و خرید و فروش سهام و اوراق بهادار اشاره نمود.

قرارداد خرید و فروش ملک

قراردادی است که موضوع آن معامله املاک اعم از زمین، مستغلات و آپارتمان است که در تنظیم آنها ملاحظات بسیاری از حیث کاربری اراضی، شرایط قانونی و مدارک پیوست قرارداد و نیز تعیین نحوه پرداخت ثمن و تاثیر آن بر قرارداد وجود دارد.

قرارداد خرید و فروش خودرو

قراردادی است که محور آن انتقال مالکیت انواع خودرو اعم از تجاری و شخصی است و در کنار مسائل فنی مرتبط با صحت و سلامت خودرو ، توجه به نکات حقوقی و قانونی انتقال خودرو ها امری واجب و ضروری است.

قرارداد پیمانکاری

قرارداد های پیمانکاری در حوزه ایجاد و ساخت راهها ، ساختمانها ، نیروگاه ها ، سدها ، پالایشگاه ها، کارخانجات و ... منعقد می شود و به لحاظ اهمیت موضوع، قوانین و احکام مخصوص به خود به ویژه شرایط عمومی پیمان را دارد که در کنار قوانین اصلی و مادر همچون قانون مدنی در تفسیر و اجرای قرارداد های پیمانکاری مدنظر قرار می گیرد.

قرارداد اجاره

قرارداد اجاره

قرارداد اجاره بسته به مال موضوع اجاره انواع مختلفی دارد و شامل اجاره املاک اعم از مسکونی، اداری، تجاری، اجاره ماشین آلات و تجهیزات و اجاره اراضی زراعی و باغات است که بین مالک و مستاجر منعقد می شود.


حقوق مستاجر در مقابل موجر را اینجا بخوانید


قرارداد کار

افراد و اشخاص در انجام فعالیت های اقتصادی خویش و راهبری سازمان خود نیازمند استفاده از نیروی کار اعم از ساده و متخصص هستند که در این راستا قراردادی های متنوعی بین نیروی کار و استخدام کننده گان منعقد می شود که عمدتاً تحت لوای قانون کار مدیریت می شود و شرایط ، احکام و مراجع حل اختلاف خاص خویش را دارد.

قرارداد پیش فروش ساختمان

همچنانکه مرسوم است بسیاری از مالکین و سازندگان به منظور تامین مالی پروژه ساختمانی خویش، اقدام به پیش فروش ساختمان به ویژه در قالب واحد های آپارتمانی می نمایند و اشخاص نیز به دلیل مناسب بودن قیمت های پیش فروش و فرصت زمانی بیشتر جهت پرداخت ثمن اقدام به پیش خرید می نمایند. قانونگذار به منظور حمایت از خریداران، برای پیش فروش ساختمان قانونی خاص تصویب کرده و شرایط خاصی را مدنظر قرار داده است.

قرارداد های خدماتی

قرارداد هایی هستند که به منظور استفاده از خدمات خاص و در خصوص امر مشخصی منعقد می شود مثل قرارداد نقاشی ، کابینت کاری، یا انجام لوله کشی ساختمان مشخص.

قرارداد خرید و فروش سرقفلی و حق کسب و پیشه

املاک تجاری که با عقد اجاره به مستاجرین واگذار می شوند محل ایجاد حقوقی مثل کسب و پیشه و سرقفلی هستند که انتقال این حقوق نیز به دلیل پیچیدگی های قانونی موجود در روابط موجر و مستاجر ، شرایط خاصی دارد و دقت نظر تخصصی حقوقدانان و وکلای مربوطه را می طلبد.
قرارداد مشارکت مدنی: گاهی اوقات اشخاص به منظور انجام فعالیت اقتصادی ، سعی در تجمیع دارایی ها و توانمندی های خویش می نمایند بدون اینکه قصد ایجاد شخصیت حقوقی و ثبت شرکت را داشته باشند که نیل به این مهم با استفاده از قالب حقوقی مشارکت مدنی ممکن و میسر می گردد.

قرارداد مشارکت در ساخت

قرارداد مشارکت در ساخت یکی از انواع قرارداد های مشارک مدنی است که بین مالک از یک سو و سازنده از سوی دیگر منعقد می شود و دو طرف در واحد های احداثی در عرصه متعلق به مالک به نسبت مقرر خود شریک می شوند.

قرارداد مشارکت در ساخت

قرارداد صلح

صلح قراردادی است که کاربرد بسیار وسیعی چه انعقاد در مقام قراردادهای دیگر وچه در مقام رفع خصومت و انجام سازش دارد به نحویکه فقها آنرا آقا و سرور عقود می نامند.

قرارداد وکالت

قراردادی است که به موجب آن یکی از طرفین ( موکل ) به طرف دیگر ( وکیل ) اجازه و اختیار انجام اموری از سوی خود از جمله تصرفات حقوقی، انعقاد قرارداد ها، انجام امور اداری و دفاع از حقوق موکل در دادگاه ها و مراجع رسیدگی و حل و فصل اختلاف را می دهد.

قرارداد رهن

در برخی موارد بانکها و موسسات مالی جهت اعطای تسهیلات و وام به اشخاص ، جهت باز پرداخت اصل مبلغ وام و سود آن مطالبه تضمین می نمایند و ترجیح می دهند که تضمین مذکور در قالب معرفی ملک انجام شود که در اینصورت اقدام به انعقاد عقد رهن می نمایند و در این فرض صاحب ملک را راهن و بانک را مرتهن می گویند.

قرارداد اجاره به شرط تملیک: گاهی اوقات فروشندگان کالاها به ویژه کالاهای سرمایه ای در قالب اجاره به شرط تملیک اقدام می نمایند با این توضیح که ثمن مقرر بین طرفین به صورت اقساط پرداخت می شود و پس از پرداخت آخرین قسط از ثمن مالکیت کالای مورد معامله به مستاجر منتقل می شود و مالک ملزم به تنظیم سند رسمی انتقال می گردد.

قرارداد جعاله 

جعاله یکی از قرارداد هایی است که به منظور انجام امور خاص مدنظر طرفین منعقد می شود و از جمله عقود جایز است که با فوت یا جنون یکی از طرفین منحل می گردد.

قرارداد وقف 

گاهی اوقات اشخاص به منظور انجام امور خیر و مصارف عامه ، اقدام به وقف اموال خود می نمایند به این صورت که مقرر می نمایند منافع و درآمد های ملک مورد وقف جهت مداوای بیماران سرطانی بی بضاعت مورد استفاده قرار گیرد. در صورت وقوع این عقد ، اصل ملک حفظ می گردد لیکن منافع و عواید آن جهت مصرف مدنظر واقف مورد استفاده قرار می گیرد. گاهی نیز از نهاد وقف به منظور حفظ اتحاد بین فرزندان شخص در نسلهای آتی استفاده می شود که وقف بر اولاد با این هدف انجام می شود و در اینصورت اصل مال بین ورثه تقسیم نمی شود بلکه اصل مال حفظ می شود و منافع آن بین وراث ، تقسیم و نسلها به همین منوال ادامه می یابد.

قرارداد ازدواج

تشکیل خانواده و ازدواج نیز امری قراردادی است و به صورت یک قرارداد با تشریفات و شرایط خاص بین زوجین ( زن و شوهر ) منعقد می شود و اموری همچون مهریه و نفقه را در بر می گیرد. ازدواج در قانون ایران بر دو نوع است دائم و موقت است.

قرارداد ازدواج

قرارداد خرید و فروش سهام

تشکیل شرکتهای تجاری با تجمیع دارایی های شرکا انجام می شود و به هر کدام از شرکا برگه ای تحت عنوان سهام داده می شود که معرف میزان مشارکت وی در شرکت است . سهام شرکتها قابل خرید و فروش است بدین صورت که سهامداران می توانند سهام خویش را به اشخاص دیگر واگذار کنند . چنانچه شرکت بورسی باشد خرید و فروش از طریق بورس اوراق بهادار و با وساطت کارگزاران بورسی انجام می شود و سهام شرکتهای غیر بورسی به صورت عادی و همانند سایر معاملات بین اشخاص انجام شده و نهایتاً در دفتر ثبت سهام شرکت ثبت می گردد. 

چه نکاتی در نوشتن قرارداد مهم است؟

نظر به وجود شرایط قانونی و حقوقی متعدد برای صحت قراردادها علم اجمالی به ارکان و شرایط صحت قراردادها امری لازم می نماید. برای انعقاد و تنظیم قراردادی صحیح باید به مطالبی چند از جمله اطراف قرارداد و اهلیت ایشان، سمت امضاء کنندگان، موضوع قرارداد، شروط و توضیحات، مکانسیم حل و فصل اختلافات، تفسیر قرارداد و قانون حاکم برقرارداد توجه داشت.

طرفین قرارداد

طرفین قرارداد اشخاص هستند که در دو دسته اشخاص حقیقی و اشخاص حقوقی قابل بررسی هستند. اشخاص حقیقی همان افراد انسانی هستند که طرف قرارداد واقع می شوند ومشروط به ولادت به صورت زنده دارای اهلیت دارا شدن حق و تکلیف هستند لیکن اهلیت اجرای حق و تکلیف،مفهومی مرتبط با توانایی ذهنی است و چه بسا اشخاصی علیرغم دارا بودن سن کافی به لحاظ جنون یا سفه،امکان انعقاد قرارداد را نداشته باشند و قراردادهای منعقد شده توسط و با چنین اشخاصی ممکن است بسته به نوع حجر، مشمول عناوین بطلان یا عدم نفوذ باشد فلذا توجه به اینکه طرف مقابل قرارداد دارای اهلیت قانونی باشد از اهم نکات در انعقاد قرارداد هاست و بسیارند اشخاصی که از رهگذر انعقاد قرارداد با اشخاص محجور بعد از گذشت سالها دچار زیانهای جبران ناپذیری شده‌اند. 

اشخاص حقوقی مشتمل بر شرکتها، موسسه ها، سازمانها، و نهادها ، بانک ها و ... هستند که معامله با این اشخاص نیز ظرافت ها و دقت نظر های خاصی را درخصوص موضوع فعالیت، صلاحیت اشخاص حقوقی و اشخاص ذی سمت و صاحبان امضا مجاز این اشخاص می طلبد که در هنگام انعقاد قرارداد باید اسناد و مدارک مکفی و مثبت مطالبه شوند و از طریق سایت های مرتبط با شناسایی اشخاص حقوقی و روزنامه رسمی، آخرین وضعیت و میزان انطباق مدارک و مستندات ابرازی با واقع مورد توجه قرار گیرد.

موضوع قرارداد

شاید بتوان موضوع قرارداد را مهمترین رکن قرارداد تلقی کرد چه اینکه هدف نهایی از انعقاد قراردادها در ارتباط با موضوع قرارداد معنا می یابد فلذا دقت در خصوص اینکه موضوع قرارداد مشخص، معین و معلوم بوده و اوصاف مد نظر مقنن را داشته باشد از اهمیت شایانی برخوردار است و در بسیاری از موارد به دلیل عدم رعایت شرایط قانونی مرتبط باموضوع قرارداد، عقد به نحو صحیح منعقد نشده و طرفین قرارداد را با مشکلاتی مواجه می کند این مساًله درحدی تخصصی و پیچیده است که بعضاً اشخاص حقوقی همچون بانکها علیرغم برخورداری از واحدهای حقوقی عریض و طویل، دقت کافی را در تعیین موضوع قرارداد نداشته و قراردادهای منعقده بانکها در محاکم مواجه با حکم بطلان می گردند.

موضوع قرارداد

شروط و توضیحات

گاهی اوقات طرفین قرارداد یا عناصر ثالث دخیل در تنظیم قراردادها (همچون مشاوران املاک) در مقام بیان بعضی از منویات طرفین قرارداد یا به زعم خویش محکم کاری، شروطی را در قرارداد می گنجانند که نه تنها موجب تحکیم قرار داد نمی گردد بلکه به دلایلی چون مخالفت با  مقتضای ذات عقد یا منتهی شدن به جهل و غرر در یکی از عوضین، موجب بطلان قرارداد می‌گردد.

مکانیسم حل و فصل اختلافات

با توجه به اینکه وقوع اختلاف ناشی از برداشت از قرارداد و تفسیر آن، اجرای قرارداد و عمل هر کدام از طرفین به تعهدات قراردادی خویش و یا سایر اختلافات از اموری است که بسیار محتمل و قابل پیش بینی است توافق طرفین بر روش حل اختلاف از اهمیت بسیاری برخوردار است که چنانچه با درایت و شناخت مکانیسم ها و مراجع حل اختلاف باشد کمک قابل توجهی در مدیریت اختلافات احتمالی  آتی خواهد داشت و چنانچه بدون توجه و تقید کافی بوده باشد موجبات‌ تضییع حقوق ایشان را فراهم خواهد کرد لذا شناسایی مراجع داوری و زمینه های تخصص و تجربه هر کدام از این مراجع و تناسب مرجع حل اختلاف پیش بینی شده با قرارداد و رابطه حقوقی طرفین نیز از موارد بسیار تخصصی و دقیق است که در بسیاری از موارد مغفول مانده وکارآیی نهادی همچون داوری را صرفاً به دلیل تعیین یک داور فاقد صلاحیت علمی و تخصصی ازبین برده وتبدیل به معضلی لاینحل می نماید.

تفسیر قرارداد

در فرض وقوع اختلاف بین طرفین نسبت به برداشت و استنباط از قرار داد و الفاظ آن، مراجع حل اختلاف اعم از محاکم، دیوان های داوری و کمیسیون ها ناگزیر اقدام به تفسیر قرارداد می‌نمایند. در تفسیر قرارداد تلاش عمده برتبعیت  از قصد مشترک طرفین در زمان انعقاد قرارداد است و این مهم با مراجعه به معنای لغوی و عرفی کلمات،عبارات و جملات قرار داد انجام می شود که در برخی موارد واقعا با منظور و مراد طرفین تفاوت دارد لذا درجهت جلوگیری از بروز مشکل درزمان حدوث اختلاف درمعنای قرارداد، استفاده از کلمات با توجه به معنای تخصصی آنها و دقت در گزینش واژه ها اهمیت بسیاری دارد و چه بسا در برخی موارد لازم است که طرفین قرارداد در متن قرارداد، مراد خویش را به صراحت و تفصیل بیان کرده و هر گونه برداشت متفاوتی را پیشاپیش رد نمایند.

تعیین قانون حاکم

در زمانی که طرفین قرارداد دو شخص با تابعیت های متفاوت باشند یا به لحاظ دخالت عنصری دیگر همچون محل اجرای قرارداد یا....... قرارداد بعدی بین المللی به خود گیرد موضوع تعارض قوانین از حیث حاکمیت قانون این کشور یا آن کشور مطرح می شود که برای جلوگیری از چنین امری باید طرفین با لحاظ مقررات امری حاکم و در محدوده آنها، اقدام به انتخاب قانون حاکم بر رابطه قراردادی خویش نمایند تا تبعات و آثارحقوقی قرارداد ایشان درپرتو قانون حاکم انتخابی، مدیریت شده و در فرض حدوث اختلاف نیز مرجع رسیدگی اعم از دادگاه یاداور از قانون منتخب طرفین در حل اختلاف ماهوی ایشان بهره جوید.

برای درخواست تنظیم انواع قرارداد توسط وکلای مجرب داداپ کلیک کنید:

 درخواست تنظیم قرارداد

چرا در تنظیم قرارداد نیازمند مشاوره وکیل متخصص هستیم؟

مطالب فوق گزیده ای بسیار مختصر از دریای مباحث حقوقی و تخصصی در مقوله قراردادها است که بی گمان رعایت دقیق آن ها مستلزم احاطه و اشراف بر قوانین، رویه های قضایی و داوری است و استفاده از قراردادهای آماده در بسیاری موارد وافی به مقصود نبوده و طرفین را با مشکلاتی مواجه می نماید و ضرورت بهره جستن از دانش و تجربه حقوقدانان و وکلا را دوچندان می نماید که در داداپ با شناسایی تخصص ها و سوابق وکلای عضو داداپ، کاربران امکان برخورداری از دانش تخصصی وکلا و اختصاصی سازی قراردادهای خویش را دارند و امکاناتی همچون بارگزاری و اشتراک مدارک، مستندات و ضمایم قراردادها نیز برای استفاده بهتر از نکات مدنظر کاربران متقاضی در جهت تهیه و تنظیم قراردادی هرچه نزدیکتر به خواست ایشان فراهم شده است.
 

تنظیم انواع قراردادهای حقوقی در حوزه‌های مختلف (خرید و فروش املاک، پیمانکاری، روابط کار و ...) توسط وکلای متخصص با توجه به خواسته کاربران انجام و برایشان ارسال می‌شود.

تنظیم قرارداد و اختصاصی‌سازی آن برای کاربران توسط وکلا و با قیمت‌های اعلامی توسط ایشان در داداَپ انجام می شود و هر وکیلی در اعلام قیمت آزاد بوده و همین امر موجبات رقابتی شدن هزینه تنظیم قرارداد و افزایش کیفیت را فراهم می‌کند.

با توجه به مفهوم ماده ۲ قانون تملک آپارتمانها مبنی بر اینکه استفاده از قسمت‌های اختصاصی آپارتمان مالک همان واحد دارد بنابراین فروش قسمت های اختصاصی به صورت جدا از واحد مذکور با ماده قانونی مخالفت داشته و فروش آن به دلیل عدم قابلیت استفاده و بالطبع عدم مالیت باطل می باشد.

پاسخ مثبت است نظر به صراحت قانون تملک آپارتمانها که مالک واحد آپارتمانی را به تناسب فضای اختصاصی خودش نسبت مخارج اداره کل ساختمان محافظت از ملک یا هزینه های تعمیر و نگهداری ساختمان سهیم و مسئول دانسته است باید گفت شارژ ساختمان در صورت استفاده نکردن از واحد مسکونی نیز باید پرداخت گردد.

سلام از لحاظ کیفری می توانید به جرم فروش مال غیر از انتقال دهنده شاکی شویدو ابطال سند و دریافت ضرر و زیان را از وی بخواهید و از لحاظ حقوقی می توانید دعوای بطلان معامله و ابطال سند و الزام به تنظیم سند رسمی را علیه هر دو نفر انتقال دهنده و انتقال گیرنده مطرح کنید .

سلام به استناد ماده 459 قانون آئین دادرسی مدنی یک اظهارنامه برای ایشان ارسال و داور معین کنید و ده روز نیز مهلت اظهار نظر و اعلام موضع بدهید اگر ایشان تمکین نکرد به استناد قرارداد دادخواست تعیین داور بدهید و اظهارنامه را نیز پیوست کنید.

درود بر شما کاربر محترم ، قولنامه ها هر کدام متفاوت از دیگر انواع می باشد و در عرف جامعه معمولا انتقال مال را در بر می گیرد و گاهی هم فقط تعهد به بیع می باشد اگر قولنامه شما حاکی از بیع و انتقال مال باشد پاسخ سوال مثبت است و می توانید دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را بدهید ولی اگر قولنامه فقط توافق اولیه برای معامله بعدی را برساند در مالکیت شما تاثیری ندارد و دادخواست الزام به تنظیم سند هم با قرار رد دعوا مواجه خواهد شد.

تخلیه را هم می توانید خودتان با توافق یکدیگر انجام دهید و هم اینکه توسط دوایر اجرای ثبت درخواست تخلیه نمائید.

ابتدا یک اظهارنامه مطالبه وجه بدهید و سپس دعوی مطالبه وجه به استناد عقد قرض علیه ایشان مطرح کنید و قرارداد را هم ضمیمه دادخواست نمائید.

قرارداد اجاره تعارضی با بیع ملک ندارد و کسی نمی تواند به استناد بیع بعد از اجاره عقد مقدم را نادیده بگیرد عقد اجاره لازم است و به سادگی قابل فسخ نیست_ اگر متعرض اثاثیه شد و یا مزاحمت ایجاد کرد می توانید در دادسرا علیه ایشان به جرم مزاحمت و ممانعت از حق و همچنین تخریب و ورود غیر مجاز به منزل شکایت نمائید

طبق ماده 355 قانون مدنی می توانید یا در خصوص میزان کسری توافق نمائید یا دادخواست فسخ معامله و استرداد ثمن را به دلیل تخلف وصف مورد معامله بدهید و خسارت خود را نیز مطالبه نمائید.

سلام نیاز به مطالعه قرارداد است اما اجمالاً  اگر در قرارداد تعهد سازنده قائم به شخص ایشان نبوده باشد و شخصیت طرفین از علل عمده انعقاد عقد نبوده باشد باید به طرفیت ورثه دادخواست الزام به تکمیل ساختمان و تنظیم سند رسمی تنظیم و طرح دعوی نمائید در غیر اینصورت قرارداد منفسخ تلقی شده و باید دادخواست مطالبه وجه پرداختی به طرفیت وراث ثبت و طرح دعوا نمائید.

درود بر شما،اسم و مشخصات پیش خریدار و پیش فروشنده_ پلاک و مشخصات کامل ثبتی _ اوصاف و امکانات ساختمان _ مشخصات فنی و معماری _ بهاء و مبلغ قرارداد و نحوه پرداخت به صورت اقساط یا نقد_ زمان تحویل ساختمان یا واحد فروخته شده_ تعیین تکلیف در خصوص خسارات و تضمین ها و قرارداد بیمه _ معرفی داور در خصوص اختلافات بعدی .

خیر بدون اطلاع خریدار و یا توافق در این خصوص امکان بردن خودرو نیست در این صورت شما به جرم سرقت تحت تعقیب قرار خواهید گرفت بلکه برای این موضوع شما باید دادخواست تائید انفساخ معامله و استرداد مبیع را بدهید .

سلام معامله مذکور صحیح است اما در صورت اثبات علم شما به چهار ماه تا دو سال حبس محکوم خواهید شد

سلام اعمالی که باعث فریب طرف معامله می شود تدلیس نام دارد و تدلیس نیز دلیل فسخ معامله است با ارسال اظهارنامه فسخ را اعلام کنید و سپس دادخواست تائید فسخ بیع و استرداد ثمن را به طرفیت فروشنده ثبت و طرح نمائید.

با سلام؛ یکی از ارکان دعوای موضوع ماده 218 قانون مدنی احراز صوری بودن معامله خواهد بود و الّا در صورت واقعی بودن معامله قابل ابطال نخواهد بود و فقط مجازات حبس طبق ماده 21 قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی بر شخص مستنکف از پرداخت دین به طریق فرار از ادای دین تحمیل می گردد.

درود بر شما، مطابق ماده 32 قانون تامین اجتماعی کارفرمایان موظف به بیمه نمودن تمام کارگران اعم از اینکه قرارداد شفاهی یا کتبی دارند و اعم از اینکه چه ساعت از شبانه روز مشغول به کارند می باشند و با احتساب حداقل و حداکثر دستمزد سال جاری باید لیست افراد را به شعب ارسال و حق بیمه را نیز پرداخت کنند.

جرم کلاهبرداری منوط به حصول شرایطی است که در ماده 1 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری آمده است می باشد و در صورت وجود این شرایط که اهم آن وجود صحنه سازی متقلبانه و بردن مال غیر می باشد بله مراجع کیفری باید نسبت به موضوع رسیدگی و اصدار رای نمایند و مراجع تخصصی کار در این خصوص فاقد صلاحیت هستند.

سلام خیر یکی از راههای اثبات مالکیت جهیزیه فاکتور خرید آنهاست اما این بدین معنا نمی باشد که رسید دست نوشت یا سیاهه جهیزیه مورد قبول نباشد مخصوصا در مواقعی که به امضای داماد یا دیگران رسیده است _ همچنین شهادت شهود می تواند اثبات کننده مالکیت شما اثاثیه منزل می باشد.

درود، وکالت بلاعزل در صورت عدم رعایت شرایط ماده 190 قانون مدنی یعنی فقدان:

۱) قصد طرفین و رضای آنها
۲) اهلیت طرفین
۳) موضوع معین که مورد معامله باشد
۴) مشروعیت جهت معامله

قابل ابطال می باشد اما فقدان شرط حتما باید به موجب دادخواست اعلام بطلان وکالت یا دادخواست صدور حکم به ابطال وکالت نامه به دلیل فقدان شرایط اساسی اثبات گردد.

پایه سنواتی حداقل مبلغ قابل پرداخت سالانه ایست که هر ساله باتوجه به ماده 24 قانون کار، توسط شورایعالی حقوق کار تعیین و ترمیم حقوق ماهیانه کارگران محسوب می گردد در واقع کارگر باید حداقل از یک سال سابقه کاری برخوردار باشد تا مشمول دریافت پایه سنوات شود. 

درود، با ارسال اظهارنامه تکمیل تعهد فی مابین را از ایشان بخواهید و در صورت عدم پاسخ و تمرد مجدد، دادخواست الزام به ایفای تعهد به استناد فیش واریزی و شهادت شهود و گواهی مطلعان علیه ایشان ثبت و طرح دعوا نمائید.

با توجه به اصل قانونی بودن جرائم و مجازات ها و فقدان متن قانونی صریح در خصوص فعالیت اقتصادی در بازار فارکس می توان گفت فعالیت در این بازار با هیچ گونه منع قانونی مواجه نمی باشد و گرچه در این خصوص اطلاعیه سازمان بورس و اوراق بهاردار دلالت بر ممنوعیت معاملات در این بازار دارد ولی این اطلاعیه و سایر مصوبات این سازمان به دلیل عدم صلاحیت قانون گذاری در دادگاهها قابل اتکا و مستند رای نخواهد بود.

با توجه به بند3 ماده 48 قانون حمایت خانواده اولاد مونث فقط در صورتی که شاغل و متاهل نباشد می تواند از مستمری پدر فوت شده، هزینه اولاد دریافت کند و در صورتی وجود یکی از دو حالت ذکر شده هیچ حقی در مستمری پدر ندارد.

درود گرچه رویه‌ای ثابت در این خصوص وجود ندارد، ولی روح قانون و انصاف اقتضا دارد یگانه منزل مسکونی که در شان شما در حالت اعسار است ولو آن را به دلایلی اجاره داده باشید جز مستثنیات دین و غیر قابل توقیف باشد البته دادرس برای اخذ تصمیم می‌تواند از نظریه کارشناس بهره بگیرد.

درود، مفاد سندرسمی انتقال با توضیحات شما از اعتبار کامل برخوردار و غیر قابل ابطال است و مطلعه نکردن عذر موجهی برای شکایت یا صادر کردن رای به نفع شما نیست_ در خصوص وکالت تام الاختیار اولا باید حدود وکالت و اختیار شما و اینکه آیا بلاعزل است یا خیر بررسی شود همچنین مشخص شود انتقال مورد وکالت از اختیارات شما است یا خیر_ و موضوعی دیگری که باید در نظر گرفته شود اینکه وکالت دادن در مورد ملک دلالت بر تملک ثمن حاصل از فروش آن نیست _ یعنی حتی اگر ملک را با وکلات بفرئشید یا انتقال به هرکس بدهید بازم پدر می تواند ثمن را از شما مطالبه کند یا اگر به مبلغ ناچیز بفروشید معامله را فسخ کند.

سلام البته یک نسخه هم در نمایشگاه وجود دارد اما می توانید به ماده 209 قانون آئین دادرسی مدنی استناد کنید و ابراز کنید که اصل سند در ید خوانده است _ در این صورت اگر انکار کرد سایر دلایل از جمله شهادت شهود_ کپی مبایعه نامه - و اطلاع مطلعین بررسی و رای صادر می شود _ اگر اقرار کرد باید سند را ارائه بدهد در غیر اینصورت رای علیه او صادر می شود.

سلام در خصوص ضمانت بودن سفته شما اگر شماره و یا کپی آن را دارید می توانید دادخواست الزام به استرداد لاشه سفته علیه ایشان ثبت کنید در ستون خواسته استرداد و ابطال سفته را قید کنید_ شماره سفته هم مورد قبول است و می توانید در دادخواست قید کنید که اصل سفته دست ایشان است _ در این صورت ایشان موظف به ارائه آن به دادگاه می باشد _ اگر ندهد ابطال خواهد شد_ شهادت شهود و اطلاع مطلعین هم در این زمینه موثر است _ موضوع شما نیاز به حضور وکیل ندارد.

اظهارنامه ای مبنی بر مطالبه انجام تعهد برای وکیل ارسال کنید _ در صورت عدم پاشخگویی در ثبت مجدد و پیگیری دادخواست الزام به ایفای تعهد به انضمام پرداخت خسارات دادرسی علیه ایشان ثبت نمائید.

توقیف اموال یا با درخواست جهت تامین خواسته از طرف خواهان و پرداخت خسارت احتمالی به صندوق دادگستری قبل از صدور رای اتفاق می افتد و معمولا ده درصد از مبلغ خواسته را به عنوان خسارت احتمالی درنظر میگیرند_ و یا باید منتظر صدور و قطعی شدن رای بود تا در صورت نپرداختن مبلغ مورد حکم اجرای احکام با استلاع از مراجع قانونی اموال محکوم را توقیف و سپس مزایده بگذارد.

سلام شما می توانید الزام به تمکین خاص و عام را دادخواست بدهید و دادگاه ایشان را محکوم به تمکین و صدور گواهی نشوز می کند اما ممکن است مجددا تمکین نکند و شما در این حالت هم می توانید طلاق ایشان دادخواست بدهید به دلیل نشوز_ و یا اینکه از دادگاه صدور اجازه ازدواج مجدد را درخواست کنید.

سلام می توانید با ارسال نامه به اداره ثبت شرکت ها تغییر اساسنامه در بخش مدیران را بخواهید_ همچنین به طرفیت وکیل مذکور به دلیل عدم رعایت غبطه،ورود زیان، و اقدامات خارج از توافق دادخواست الزام به جبران زیان و ابطال اقدامات ثبت نمایید.

مهریه حق مالی زن است و راهی در نپرداختن آن وجود ندارد _ هیچ وکیلی هم نمی تواند در این موضوع به شما کمک کند_ مبلغ رهن هم با توجه به اینکه منزل به نام ایشان رهن شده فقط به ایشان قابل استرداد است مگر اینکه مدارکی داشته باشید که از جانب ایشان پرداخت کردید_ به صورت کلی اگر در مقابل بخشش مهریه و توافق طلاق بدهید بهتر است.

وقتی شخصا اظهارنامه را تهیه می کنید، به علت عدم تسلط به مسائل حقوقی، ضمن بیان مطلب خود، مواردی را هم اعلام و اظهار می کنید که جنبه اقرار داشته باشد و طرف از آنها استفاده کند و یا مطلبی بنویسید که حقوق مطلق شما را بنحوی مقید و محدود کند. شما اقرار کردید که قفل در تعویض شده چه دفاعی می توانید کنید؟

بدون مراجعه حضوری به لحاظ عدم اعتماد باز کردن حساب ممکن نیست مگر اینکه در دادگاه برائت شما ثابت شود و شما از دادگاه درخواست رفع توقیف حساب نمائید.

حق طلاق با مرد است اما دادگاه در صورت بروز شرایطی می تواند حکم طلاق صادر کند و رضایت مرد هم هیچ تاثیری ندارد._ وسایل خانه از جهیزیه متعلق به زن است و مرد برای زندگی باید آنها را مجدداً تهیه کنید چون وظیفه زن تهیه وسایل منزل نیست.

سلام اگر ایشان مشمول بیمه بیکاری است حقوق ایشان را بیمه پرداخت می کند_ همچنین بیمه حوداث هم شامل ایشان خواهد شد چون حین ماموریت و در ساعات کار حادثه رخ داده _‌ماده ۶ - بیمه شدگان بیکار در صورت احراز شرایط زیر استحقاق دریافت مقرری بیمه بیکاری را خواهند داشت: ‌الف - بیمه شده قبل از بیکار شدن حداقل (۶) ماه سابقه پرداخت بیمه را داشته باشد. مشمولین تبصره (۲) ماده (۲) این قانون از شمول این بند‌مستثنی می‌باشد. ب - بیمه شده مکلف است ظرف (۳۰) روز از تاریخ بیکاری با اعلام مراتب بیکاری به واحدهای کار و امور اجتماعی آمادگی خود را برای اشتغال‌به کار تخصصی و یا مشابه آن اطلاع دهد. مراجعه پس از سی روز با عذر موجه و با تشخیص هیأت حل اختلاف تا سه ماه امکان‌پذیر خواهد بود.

سلام اولا باید مشخص باشد منظور از تقلب چیست و در کدام از دسته تخلفات قرار میگیرد_دوما باید حکم انضباطی توسط کمیسون رسیدگی به تخلفات امتحان نهایی به شما و والدین ابلاغ شود_ سوما فقط یک دوره طبق قانون محرومیت وجود دارد و سه دوره خلاف قانون و باطل است_ در این خصوص باید به آئین نامه رسیدگی به تخلفات امتحانی رجوع کنید_ موفق باشید

درود_ بله مانعی ندارد.

در قراردادها و سایر اعمال حقوقی اصاله الاباحه حاکم است و هر منعی باید دارای دلیل باشد و از طرفی قاعده عقل آن است که اثبات شی نفی ماعداه نمی کند درست است که وکیل دادگستری مجاز به وکالت در پرونده ها به طور تخصصی است اما این صلاحیت او از انجام وکالت مدنی را رد و منع و نفی نمی کند_ مواد قانون مدنی در کتاب وکالت هم هیچ منعی را در این خصوص وارد نکرده - وکالت عقدی جایز من الطرفین است که تنها در صورت شرط ذیل عقد لازم دارای ویژگی عقود لازم خواهد شد، طبق ماده 679 قانون مدنی موکل می تواند هروقت بخواهد وکیل را عزل کند مگر اینکه وکالت وکیل و یا عدم عزل ضمن عقد لازمی شرط شده باشد با مرگ هر یک از طرفین در وکالت بلاعزل هم بقای آن منتفی می شود

سلام دادخواست اعلام بطلان معامله و الزام به استرداد ثمن پرداختی به دلیل اشتباه در وصف اساسی مورد معامله را به طرفیت ایشان مطرح کنید_ برای تحریر متن دادخواست هم می توانید از بخش تنظیم دادخواست همین سایت درخواست کنید و مدارک تان را آپلود کنید تا وکلای داداپ با مطالعه مبایعه نامه بهترین دادخواست را جهت ثبت ارائه بدهند.

سلام شما در حال حاضر می توانید یک اظهارنامه برای ایشان بفرستید و از ایشان درخواست فروش یا توافق بر منافع تاکسی درخواست کنید یا اینکه حتی شخصی را به عنوان واسطه در این خصوص بفرستید، در غیر اینصورت راهی جز دادخواست تقسیم ترکه نیست.

سلام _ شما می توانید ابطال سند انتقال را به دلیل اجبار در انتقال و همچنین اعلام جعلیت سند عادی را علیه همسرتان دادخواست بدهید و در این راستا به شهادت شهود،گواهی گواهان، و همچنین صدور قرار کارشناسی استناد کنید_ اما قسمت جعل در سند عادی قابل شکایت کیفری و قابل اثبات توسط قرار کارشناسی رسمی دادگستری بود ولی در حال حاضر با توجه به اینکه سند رسمی در دفتر اسناد رسمی منتقل گردیده 1_ اجبار قابل اثبات نیست چون با حضور نزد سردفتر تمامی اوراق را امضاء کردید 2_با توجه به اینکه رویه قضایی(کیفری) موجود حصول ضرر برای وقوع جرم جعل را لازم می داند ( یعنی حتما باید ضرر به شما وارد بشود) جعل هم منتفی است.

سلام نیاز نیست تمام وراث سند داشته باشند و همچنین نیاز به دادن وکالت در این خصوص نیست بلکه لازم است تمامی وراث پای مبایعه نامه امضا کنند و به اندازه سهم خود از ارث از ثمن دریافت کنند و رسید بدهند.

سند وکالت یک سند رسمی و معتبر است نمیشود وکالت بلاعزل را از بین برد _ مگر اینکه دادخواست اعلام بطلان به دلیل مخالفت سند با قانون یا عدم رعایت شرایط ماده ۱۹۰ ثبت و رای صادر شود.

سلام مزایای جانبازان قانوناً جز در موارد خاص مانند خدمت سربازی، به خانواده منتقل نمیشود و با فرزندان شهید به کلی فرق دارد اما در هر حال بستگی به میزان جانبازی پدر و مزایای متعلقه طبق آئینامه دارد.

سلام اولا چون پدر زنده است تقسیم معنا ندارد_ دوما اگر در مالکیت پدر است پسران مساوی و دختر نصف سهم می برد_ مگر اینکه دادخواست اثبات مالکیت ۹ برابر اضافه علیه پدر مطرح شود و رای به مالکیت دو پسر صادر شود_ همچنین مالکیت درختان ثابت شود.

درود، دلیلی برای این کار نیست.

سلام به موجب ماده ۴۳۴ قانون تجارت: دلال، ضامن اعتبار اشخاصی که برای آن‌ها دلالی می کند و ضامن اجرای معاملاتی که به توسط او می شود نیست. بنابراین به نظر ما شما ضامن نیستید و پیشنهاد می شود در موضوع دخالت نکنید چرا که دلال مسئول تمام اشیا و اسنادی است که در ضمن معاملات به او داده شده مگر این که ثابت نماید که ضایع یا تلف شدن اشیا یا اسناد مزبوره مربوط به شخص او نبوده است.

سلام در طرحهای شهرداری مصوب شهرداری حقوق مالکانه فقط محدود می شود و زایل کننده حق مالک در ساخت نیست یعنی شما می توانید در ملک خود ساخت و ساز کنید و شهرداری یا باید معوض مقدار عقب نشینی را به شما پرداخت کند یا امتیازاتی را به شما بدهد _ برای اینکه بتوانید حق خود را اعمال کنید باید رسماً درخواست صدور مجوز ساخت را به شهرداری داده و رسید دریافت کنید و در صورتی که پاسخ دریافتی خلاف موارد بالا بود یا اصلا پاسخ دریافت نکردید دادخواست الزام شهرداری به صدور مجوز ساخت را بعد از 3 ماه از درخواست به دیوان عدالت اداری تقدیم کنید.

سلام به مسئولین تعاونی اظهارنامه ای ارسال کنید که تحویل واحد باید طبق قرارداد باشد در صورت امتناع ایشان دادخواست الزام به ایفای تعهد علیه تعاونی و مسئولان هچنین الزام به پرداخت خسارات وارده وجه التزام و ‌.....ثبت و طرح دعوا کنید.قرارداد باید حتما ضمیمه شود.

سلام حتما باید فروشنده حاضر باشد _ بدون حضور فروشنده اقدامی نکنید. قبل از پرداخت هم اتومبیل را کارشناسی کامل کنید.

سلام از دفتر خدمات الکترونیک قضایی درخواست صدور اجرائیه کنید بعد از ارسال پرونده به اجرای احکام، تا 10 روز مهلت پرداخت دارد _ اگر پرداخت نکرد درخواست اعمال ماده 2 و توقیف اموال و وجوه بانکی ایشان را از طریق دفتر خدمات قضایی ثبت کنید.

سلام از بخش اطلاع رسانی ثنا پیگیری کنید مشکل لایحه ارسال شده کجاست و رفع نقص کنید.

سلام به خیار تخلف وصف می توانید معامله را فسخ کنید _برای اینکار ابتدا یک اظهارنامه مبنی بر فسخ معامله و مطالبه استرداد ثمن برای ایشان ارسال کنید_سپس دادخواست تایید فسخ معامله و الزام به استرداد ثمن به انضمام خسارات وارده علیه ایشان ثبت نمایید.

وکالت بلاعزل به آسانی قابل ابطال نیست باید دادخواست اعلام بطلان معامله لازم مذکور در وکالت نامه به دلیل صوری بودن و عدم قصد را علیه برادرتان ثبت و طرح دعوا کنید.راه دیگر فروش سهم الارث خودتان یا انتقال آن به رهن یا اجاره به شخص دیگر (غیر از وارثان) می باشد در این صورت وکالت از بین می رود_

سلام ابتدا باید از دفتر ازدواج و طلاق اجرائیه دریافت کنید و سپس با مراجهه به اداره اجرای مهریه توقیف اموال از جمله یارانه و سهام عدالت ایشان را بخواهید_ در نهایت از شرکت سپرده گذاری مرکزی سهام ایشان به شما منتقل میشود.

سلام ابتدا اظهارنامه مطالبه بازگشت به منزل و ادای وظایف زناشویی بفرستید_ سپس دادخواست الزام به تمکین و بازگشت به منزل و همچنین الزام به حسن معاشرت علیه ایشان ثبت و طرح نمائید..

سلام فروش مال غیر بر موضوع شما صادق نیست_ بیع غیر نافذ است و شما می توانید با ارسال اظهارنامه به مالک اعلام تنفیذ یا رد معامله را مطالبه کنید _ در صورت رد به استناد مستحق للغیر در آمدن مببع و رای وحدت رویه ۸۱۱ استرداد ثمن به نرخ روز را علیه ایشان دادخواست دهید.

سلام اولا سنگ چینی دور مزرعه مصداق تغییر کاربری و جرم نیست_ دوماً جهاد کشاورزی فقط ۳ سال فرصت طرح شکایت از زمان محصور کردن داشته و در حال حاضر حتی در صورت اعلام شکایت، دعوای کیفری رد می شود و منع تعقیب صادر خواهد شد‌.

سلام در مورد اقدام وکیل بدون اطلاع از اقدامات صورت گرفته و مطالعه دادخواست ها و لوایح ایشان نمیتوان قضاوت کرد اما به طور کلی شما می توانید یا وکیل را عزل کنید یا تخلف و سهل انگاری ایشان در پیگیری را اعلام تخلف کنید تا کانون وکلا یا مرکز با ایشان برخورد کند_ همچنین پیگیری پرونده را نیز با کسب اطلاعات حقوقی خودتان یا توسط وکیل جدید به ثمر برسانید.

کمیسیون ماده ۵۶ منابع طبیعی، مرجع تشخیص ملی بودن اراضی است و اگر این کمیسیون اقدام به صدور رای مبنی بر ملی بودن هر زمینی کند، آن ملک بلافاصله در اختیار دولت قرار گرفته و سند رسمی آن بنام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر می‌گردد. در صورتی که فرد دلایل بر سبق تصرف خود یا اثبات مالکیتش داشته باشد می تواند اعتراض به رای کمیسیون منابع طبیعی خود را به کمیسیون ماده ۵۶ ارائه دهد برای ارائه اعتراض به رای کمیسیون منابع طبیعی، باید به دادگاه های حقوقی در مراکز استان ها مراجعه کرد.

سلام اگر عبارت وکالت در انتخاب وکیل ثانی _ یا وکالت در توکیل در وکالتنامه نوشته شده، بله می تواند به شما وکالت بدهد.

درود، اگر شوهرتان فرزند و پدر و مادر نداشته باشد در هر صورت فقط یک چهارم به شما می رسد و بیشتر از یک چهارم از طریق ارث به شما منتقل نمی شود_ شما می توانید اموال شوهرتان را به خودتان صلح کنید و در این صلح شرط انتفاع به طریق عمری درج کنید تا در زمان زندگی شوهرتان استفاده کند و با مرگ ایشان متعلق به شما باشد و به کسی ارث نرسد.

سلام ظاهراً طبق رای کمیسیون ماده 12 زمین شهری ملک شما بایر اعلام گردیده است برای اینکه این ملک قابل استحصال باشد و به دایر تغییر وضعیت بدهد باید علیه کمیسون ماده 12 قانون زمین شهری دادخواست اعلام بطلان و ابطال رای ثبت نمائید و پس از دریافت رای نسبت به ثبت تقاضای تفکیک یا پروانه اقدام نمائید.

سلام تهدید ذکر شده تهدید واقعی محسوب نمیشود تهدید به معنی خبر دادن از ارتکاب اعمال غیر قانونی در جهت ورود ضرر مالی یا جانی یا شرافتی برای شخص_ می توانید دادخواست استرداد مبلغ به دلیل عدم استحقاق و بلاجهت بودن دارایی بدهید ولی رای گرفتن با این ادعا بعید است_تنها جرم همان تنظیم قرارداد در مشاور املاک است‌.

درود، در متن آن بنویسید جهت حسن انجام کار _ از سفته یک کپی بگیرید و سپس به کارفرما بدهید_شماره قرارداد را در سفته بنویسید.

سلام اگر وکالت قابل است باید به دفتر خانه اسناد رسمی که وکالت در آنجا ثبت شده مراجعه و عزل ایشان را اعلام کنید _ همچنین یک اظهارنامه مبنی بر عزل وکالت شماره ...... به ایشان ارسال نمایئد_ اگر وکالت بلاعزل است باید دادخواست ابطال وکالت نامه علیه برادرتان ثبت کنید که این موضوع آسان نیست.

 شما باید دو گواهی انحصار وراثت تهیه کنید یکی از پدربزرگتان و دیگری گواهی انحصار وراثت مادرتان_ سپس دادخواست تقسیم ترکه و در صورت اعتذار از تقسیم صدور دستور فروش علیه دایی و دیگر وارثان از جمله خاله ها و دایی های دیگر مطرح کنید_ زمینی که در دفتر خانه منتقل شده جزو ارث محسوب نمی شود مگر اینکه توافقی کتبی صورت گرفته باشد.

سلام ملاک ارتکاب جرم ورود ضرر به دیگران است_ اگر در نتیجه جعل به کسی ضرر وارد شده جرم است و مجازات دارد اما اگر نیابت در امضا فقط بوده و این موضوع اثبات بشود مجازات منتفی است.

سلام بله شما می توانید دادخواست استرداد لاشه را به دلیل پرداخت کامل وجه آن بخواهید با توجه به ماده 12 قانون جدید شوراهای حل اختلاف با توجه به آنکه مبلغ چک کمتر از 100 میلیون تومان می باشد در صلاحیت شوار است و شما می توانید دادخواست تقابل مطرح کنید یعنی در دادخواست جدید خودتان تقابل در دعوای تاخیر تادیه ایشان را به عنوان خواسته ذکر نموده الزام وی به استرداد را بخواهید.

سلام دریافت لاشه چک فایده عملی جز رفع سوء اثر از چک برگشتی و رفع توقیف حساب نیست که این امر در حال حاضر با استناد به ماده 5مکرر قانون صدور چک با ارائه حکم برائت یا سند پرداخت وجه چک به بانک مورد اقدام قرار می گیرد تبصره 3 ماده 5 مکرر قانون صدور چک:- در هر یک از موارد زیر، بانک مکلف است مراتب را در سامانه یکپارچه بانک مرکزی اعلام کند تا فورا و به صورت برخط از چک رفع سوءاثر شود. الف - واریز کسری مبلغ چک به حساب جاری نزد بانک محال علیه و ارائه درخواست مسدودی که در این صورت بانک مکلف است ضمن مسدود کردن مبلغ مذکور تا زمان مراجعه دارنده چک و حداکثر به مدت یک سال، ظرف مدت سه روز واریز مبلغ را به شیوه ای اطمینان بخش و قابل استناد به اطلاع دارنده چک برساند. ب- ارائه لاشه چک به بانک محال‌علیه؛ ج- ارائه رضایت نامه رسمی (تنظیم شده در دفاتر اسناد رسمی) از دارنده چک یا نامه رسمی از شخص حقوقی دولتی یا عمومی غیردولتی دارنده چک؛ د- ارائه نامه رسمی از مرجع قضائی یا ثبتی ذی صلاح مبنی بر اتمام عملیات اجرائی در خصوص چک؛ ه- ارائه حکم قضائی مبنی بر برائت ذمه صاحب حساب در خصوص چک؛ و- سپری شدن مدت سه سال از تاریخ صدور گواهینامه عدم پرداخت مشروط به عدم طرح دعوای حقوقی یا کیفری در خصوص چک توسط دارنده. بنابراین نیاز به اقدامی در این موارد نیست _ در غیر اینصورت باید دادخواست الزام استرداد لاشه چک به دلیل پرداخت وجه علیه دارنده ثبت شود.

سلام ابتدا باید جعلیت سند مورد استفاده ظرف های مقابل اثبات شود و سپس شما می توانید به استناد ماده 477 قانون آئین دادرسی کیفری تجویز اعاده دادرسی از حکم صادره را درخواست کنید.

سلام شما باید از طریق ثبت احوال مرکزی شهرستانتان اقدام به رفع انسداد کنید.در غیر اینصورت انجام امور قانونی ممکن نیست.

سلام شکایت شما به درستی مطرح نشده و عنوان و خواسته شما مطابق با قانون نبوده است_ رای قطعی است و قابل اعتراض نمی باشد_ اما شما می توانید دادخواست صحیح الزام به فک پلاک خودرو یا اثبات فسخ معامله ، الزام به انتقال سند علیه ایشان مجددا طرح نمایید.

درود، جرمی واقع نشده است و در صورت شکایت منع تعقیب صادر خواهد شد‌.

سلام خیر اگر سفته مبلغ نداشته باشد سفته محسوب نمی شود_ در ثبت فقط اسناد رسمی و اسناد لازم الاجرا مانند چک وسفته واخواست شده قابل اجرا ست.

سلام قانوناً شوهر چنین توانی ندارد یا زن به میل خودش باید به ادامه زندگی بپردازد یا با توافق طرفینی طلاق صورت گیرد.

ابتدا به سایت www.eers.ir مراجعه کنید و سپس با شماره رسیدگی به انسداد حسابهای قمار و شرط بندی دادستانی کل کشور ۰۲۱۳۸۵۸۲۳۱۰ ۰۲۱۳۸۵۸۲۳۰۱  جهت پیگری تماس بگیرید_شماره ملی _شماره کارت_شماره نامه مسدودی مورد نیاز است.

سلام به انضمام شاهد و سایر ادله موجود دادخواست مطالبه وجه علیه ایشان ثبت کنید.

سلام حکم صادره شده شما می توانید یا از حکم صادره تجدیدنظر خواهی کنید یا با حضور در دادگاه تسلیم به رای شده تا دادگاه تا یک چهارم از مجازات را تخفیف دهد یعنی 10 میلیون را به 7 ونیم میلیون تومان تخفیف دهد، به نظر ما اگر سابقه کیفری ندارید و 20 روز از ابلاغ نگذشته است تجدیدنظر خواهی کنید.

 احراز مالکیت املاک خصوصی اداره مسکن و شهرسازی نیازمند ارائه اسناد است و بدون دلیل نمی توانند چنین ادعایی داشته باشند لذا شما باید اسناد مالکیت و دلیل ادعا را از ایشان مطالبه کنید و در نهایت دادخواست اثبات مالکیت علیه اداره مسکن و شهرسازی ثبت و طرح دعوا کنید.

سلام تنها در صورتی که اثبات شود که چنین مدرکی از اساس صادر نشده و ساختگی می باشد جعل رخ داده است_ مسئولیت کیفری گواهی خلاف واقع هم متوجه وکیل است.

سلام پارکینگ و انباری آپارتمان جز واحد آپارتمانی محسوب می شود و فروش آن بدون انتقال آپارتمان باطل است. حتی اجاره دادن پارکینگ تنها به افراد ساکن در همان ساختمان امکان پذیر است و فروش و واگذاری آن به افراد دیگر و خارج از ساختمان صحیح نیست با فروش یا اجاره پارکینگ به افراد خارج از ساختمان دیگر همسایگان می توانند این موضوع را از طریق مراجع قضایی پیگیری کنند. بنابراین شما به استناد ماده 3 قانون تملک آپارتمان ها می توانید دادخواست اعلام بطلان معامله قبلی و اثبات مالکیت خود بر پارکینگ را علیه انتقال دهنده و خریدار قبلی ثبت و طرح دعوا نمائید.

سلام‌ بستگی به متن درج شده روی چک دارد اگر چک در مقابل کل مبلغ وام به ضمانت گرفته شده باشد باید کل مبلغ را پرداخت و سپس چک را اجرا بگذارید اما اگر در مقابل هر یک از قسط ها بوده شما می توانید دادخواست بدهید_ بطور کلی در ضمانت؛ ضامن وقتی می تواند مبلغی را مطالبه کند که آن را پرداخته باشد و قبل از پرداخت نمیتواند ادعایی کند.

سلام با اثبات یکی از موارد ذیل می تواند صدور حکم به سلب حضانت را دادخواست دهید: 1- اعتیاد زیان آور به الکل، مواد مخدر و قمار ... 2- اشتهار به فساد اخلاق و فحشا ... 3- ابتلا به بیماری های روانی با تشخیص پزشکی قانونی ... 4 – سوء استفاده از طفل یا اجبار او به ورود در مشاغل ضد اخلاقی مانند فساد و فحشا و تکدی گری و قاچاق 5 – تکرار ضرب و جرح خارج از حد متعارف

سلام‌ وکالت باطل می شود اما اقرار مبنی بر انتقال مالکیت یا فروش به اعتبار خودش باقیست.

 درصورت ارسال اظهارنامه از بانک یا اقامه دعوا توسط‌ نماینده حقوقی بانک علیه شما می توانید مبلغ را پرداخت‌ کنید و سپس‌ از مدیون اصلی دریافت‌ نمایید_ چک ضمانتی است و تنها با اثبات تخلف صادرکننده ازپرداخت اقساط قابل دادخواست است و در صورتیکه که از ابتدا اجرا بگذارید شکایت شما رد می شود. شما قادر به اجرای فوری یا شکایت کیفری چک نیستید به دلیل ضمانتی بودن، ثبت دادخواست فقط باعث می شود که 3 و نیم درصد هزینه دادرسی بی جهت پرداخت کنید.

سلام بستگی به متن وکالت نامه و اصالت آن و همچنین تاریخ انتقال دارد اگر تاریخ انتقال بعد از فوت بوده یا اگر متن وکالت نامه فقط برای وام بوده یا امضاء جعلی باشد اموال متعلق به همه وارثان است.

سلام برای تهاتر باید دادخواست بدهید_ فعلا دادخواست اعسار ثبت کنید تا محکوم به تقسیط شود_ می توانید دادخواست اعلام تهاتر را هم با همین دادخواست ثبت کنید.

 سلام شما اگر متن توافق نامه را دارید می توانید مجددا دادخواست مطالبه کل مهریه را بدهید _ یک دادخواست با خواسته الزام به پرداخت کل مهریه وفق توافق نامه مورخ .......... علیه شوهر سابقتان ثبت نمائید _ در خصوص وکیل هم اگر ایشان اسناد شما را گم کرده می توانید به اتهام خیانت در امانت شکایت کیفری و اگر نفع طرف مقابل عمل کرده است می توانید در کانون یا مرکز اعلام تخلف نمائید. عنوان تخلف ایشان هم تبانی و مواضعه در وکالت می باشد.

سلام شما طبق قانون حق ملاقات با فرزندانتان را دارید و این یک حق غیر قابل انکار است_ ابتدا یک اظهارنامه مبنی بر تعیین زمان و مکان ملاقات فرزند به همسر سابقتان از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی ارسال کنید و اگر ایشان مجددا تمرد کردند دادخواست با خواسته ۱_ صدور حکم به الزام و اجازه ملاقات فرزندان ۲_ بدوا صدور دستور موقت مبنی بر تعیین زمان و مکان ملاقات فرزند از تاریخ دادخواست لغایت صدور و اجرای رای قطعی را علیه همسر سابق ثبت نمایید_ در صورت استنکاف مجدد ایشان حبس خواهد شد‌.

سلام بازگشت شما به ایران‌ یا اقامتتان در هلند با توجه به قوانین مهاجر پذیر هلند و همچنین اولویت صدور اقامت و تابعیت برای افرادی که به سبب ازدواج به این کشور مهاجرت می کنند و همچنین لحاظ وجود تابعیت برای همسرتان با مشکلی مواجه نیست حتی این موضوع یکی از دلایل صدور تسریع در روند صدور مجوز نیز محسوب می گردد به نظر ما شما باید با ارسال تقاضانامه مفصل از شرایطتان به سفیر و کاردار سفارت هلند در ایران قبولی و امضای ویزای مورد نظر را درخواست کنید. بحث محل انعقاد ازدواج هم باید بدانید تاثیری در موضوع ندارد و پیشنهاد ما ثبت ازدواج در ایران است چراکه از مشکلات بعدی رسمیت ازدواج و شمول کامل قوانین ایران نیز در امان خواهید بود.

سلام پس از دریافت برگه گواهی انحصار وراثت دادخواست اثبات مالکیت و ابطال سند علیه تمامی وراث ثبت نمائید.

سلام خیر اساساً داور حق ابطال رای صادره را ندارد _ چه اینکه اجرائیه هم صادر شده_ داور برای دریافت حق الزحمه داوری باید علیه طرفین دادخواست ثبت کند و راه دیگری ندارد.

سلام اگر ملک دارای سند رسمی است باید اقرار نامه یا صلحنامه رسمی در دفتر اسناد رسمی ثبت شود _ و سند به همان میزان به شما منتقل گردد_ قولنامه عادی گرچه بین خواهران و برادران معتبر است اما در مقابل دیگران از اعتبار برخوردار نیست.

 بطور کلی هر شخص می تواند در زمان حیات خودش تمام اموال را به دیگران اعم از فرزندان یا افراد دیگرن منتقل کنند _ در این راستا به جهت آنکه خودشان هم قادر به استفاده از اموال باشند می توانند اموال را به فرزندان منتقل کرده و در انتقال سند شرط صلح عمری به مدت عمر خود جهت انتفاع از اموال و املاک درج نمایند. به نحوی که تا زمان زندگی کسی نتواند املاک را بفروشد و حق استفاده هم فقط با پدر و مادر باشد.

درخواست توقیف وجوه و واریز محکوم به _ به حساب اعلام شده کنید؛ در صورت عدم کفایت موجودی از اجرای احکام درخواست اعمال ماده 3 بازداشت و حبس محکوم علیه نمائید.

اصول مستندات باید توسط خواهان ارائه شود و خوانده در این خصوص وظیفه ای ندارد _ مگر اینکه خوانده ادعای جدید یا دعوای متقابل طرح کرده باشد که در این صورت عدم ارائه اصل سند منتج به خارج شدن سند از قابلیت استناد شده و اگر دلیل دیگری غیر از سند نداشته باشد ادعا یا شکایت رد می شود.

سلام نیاز و تکلیف قانونی به صورتجلسه نیست خودتان می توانید به دادگاه مراجعه کرده و مختومه شدن پرونده را درخواست کنید، البته اگر باز بودن پرونده ها منجر به گسترش درگیری و طرح دعوای طرفینی نمی شود مشکلی نیست که فعلا اعلام رضایت نکنید _ ولی باز بودن پرونده لازمه اش این است که هر از چندگاه برای جلسه دادرسی ابلاغ شود و شما در دادرسی شرکت کنید.

سلام اگر زیر ماه یک است که ابلاغ شده قطعی نیست و شما می توانید اعتراضتان را از طریق سامانه ارسال کنید _ اما اگر قطعی است از طریق سامانه ماده ۲۵۱ مکرر تقاضای تجدید احتساب و ممیزی نمایید.

سلام با استناد به شهادت شهود و اطلاع مطلعین و تهیه استشهادیه و همچنین پرینت و ضمیمه پیامک های رد و بدل شده لایحه تجدیدنظرخواهی مستدل تنظیم و علاوه بر آن به اتهام سوء استفاده از سفید امضا شکایت کیفری ثبت نمایید و سپس با ارسال لایحه به دادگاه تجدیدنظر مطروحه بودن دعوای کیفری را اعلام کنید.

سلام باید نسبت به شناسایی تمام وراث اقدام کرده و سپس دادخواست الزام به انتقال سند به استناد مدارک ثبت مایید_در حال حاضر بسته به موضوع هزینه وکیل در تهران از 30 میلیون به بالاست.

سلام باید دادخواست اعتراض ثالث اجرایی بر پرونده بگذارید به استناد مواد 146 و 147 قانون اجرای احکام مدنی ،به خواسته صدور حکم بر اثبات مالکیت و صدور دستور مبنی بر توقیف عملیات اجرایی به انضمام پرداخت کلیه خسارات قانونی را با ذکر شماره پرونده و شماره دادنامه و به طرفیت طرفین دعوا از دادگاه صادرکننده رای بخواهید.

سلام همسر برادر هم وارث و سهم بر به میزان یک هشتم از متوفی بوده _ نسبت به بقیه سهم الارث معامله غیر نافذ است که با رد فرزندان بعد از بلوغ و کمال عقل باطل میشود.

سلام طبق ماده ۲۸ قانون توزیع عادلانه آب فروش چشمه آب بدون زمین ممنوع و باطل است _ در صورت صحت مبایعه هم اثری ندارد.

سلام جرم جعل در چک قابل گذشت است و با اعلام گذشت شاکی مجازاتی برای جاعل در نظر گرفته نمی شود.

سلام بعد از ۱۰ روز اگر اقدام نکرد از اجرای احکام درخواست اعمال ماده ۴۷ قانون اجرای احکام مدنی نمایید_ ماده ۴۷ - هر‌گاه محکوم‌به انجام عمل معینی باشد و محکوم‌علیه از انجام آن امتناع ورزد و انجام عمل به توسط شخص دیگری ممکن باشد ‌محکوم‌له می‌تواند تحت نظر دادورز (مأمور اجرا) آن عمل را وسیله دیگری انجام دهد و هزینه آن را مطالبه کند و یا بدون انجام عمل هزینه لازم را به ‌وسیله قسمت اجرا از محکوم‌علیه مطالبه نماید.

سلام به صورت فایل ورد باید به شماره مسئول دفتر خدمات الکترونیک ارسال گردد خودشان در برگه مخصوص الکترونیکی تکمیل و ثبت و ارسال می کنند.

سلام اگر اعتراض کرد در تبادل لوایح اعتراض ایشان را مطالعه و طی لایحه به آن پاسخ می دهید_ بعد از ۲۰ روز و قطعی شدن درخواست صدور اجراییه میکنید اگر در رای خسارت ذکر شده دریافت میکنید و اگر ذکر نشده باید دادخواست مجدد بدهید.

سلام باید دادخواست اعسار بدهد والا حبس می شود تا زمانی که دادخواست اعسار بدهد و حکم اعسار بگیرد.

سلام یک پیامک بفرستید و فسخ را به استناد اختیار قراردادی اعلام کنید از پیامک پرینت بگیرید و دادخواست تایید فسخ و الزام به تخلیه عین مستاجره را علیه ایشان ثبت نمایید.

سلام خیر بافت فرسوده است و قانوناً نیاز به پرداخت نیست.

سلام اولاٌ با شهادت شهود یا تنظیم استشهادیه رویت کامل خودرو را در دادگاه عنوان و اثبات نمایید و دوما همه چیز بستگی به نظریه کارشناسی دارد و اگر قبل از فروش نظر کارشناس را دارید ضمیمه کنید _کارشناس رسمی دادگستری هم باید اظهارات شما را تایید کند_ سوما باز شدن موتور عیب محسوب نمی شود_ دریچه گاز هم از مصرفی های ماشین است و عرفا نمی تواند موجب فسخ باشد.

سلام اولا به نظر می رسد که ایشان عمل وکالت را انجام داده است اما ابتدا اظهارنامه مطالبه و استرداد و سپس دادخواست استرداد وجه به دلیل عدم استحقاق به استناد ماده ۳۰۱ و آیین نامه تعرفه حق الوکاله مصوب قوه قضاییه علیه ایشان در دادگاه حقوقی ثبت و طرح دعوا نمایید‌.

به نظر ما در صورت طرح دعوا علیه شما با توجه به اصل توجه به ایرادات شما می توانید ضمانتی بودن سفته و عدم استحقاق دارنده سفته نسبت به آن را ادعا کنید و در این ادعا هم می توانید به شهادت شهود و مکالمات پیامکی و ....استناد کنید و برائت خود را احراز نمایید‌.

لام با توجه به ارجاع پرونده به هیئت تشخیص و اعلام تخلف مالیاتی توسط دادستان و رسیدگی مجدد جهت رعایت حق دفاع پیشنهاد به حضور میشود _بله امکان تغییر رای علیه شما وجود دارد در وقت مقرر حضور یافته و به ارائه دفاعیات بپردازید.

سلام بدون دلیل حساب کسی مسدود نمیشود _دلیل آن را از بانک پیگیری کنید و نسبت به رفع مشکل اقدام نمایید.

سلام کپی وصیت نامه در صورت تائید خواندگان معتبر است در غیر اینصورت خیر _ باید اصل یا برابر اصل ارائه شود.

استعلام وضعیت ثبتی مشخص کننده مالکیت مورث و استحقاق طرفین نسبت به آن است _ نتیجه دادرسی قابل تضمین یا پیش بینی نیست ولی ظاهراً مشکلی برای ادامه رسیدگی وجود ندارد.

در سند تجاری سفته، مراودات مالی هم باید اثبات بشود و سفته به تنهایی اثبات کننده دین نیست_ اگر شهود دارید مجددا دادخواست مطرح کنید.

سلام حق ملاقات فرزندان از حقوق مسلم والدین است و ارتباطی به علاقه فرزندان ندارد اما در خصوص مصلحت و علاقه فرزندان به زندگی با یکی از والدین در تصمیم دادگاه موثر است. ولی این موضوع مانع از آن نمیشود که شما دفاعیات خود را مطرح کنید‌

سلام موضوع شما نفقه اقارب است یعنی پدر خانواده یا برادر در صورت پولدار بودن و فقر طرف مقابل که دختر یا خواهر باشد وظیفه هزینه زندگی ایشان را بدهد _ اما در مورد شما چون پدرتان یک بازنشسته است و در تامین هزینه خودش درمانده،دادگاه نمی تواند ایشان را محکوم کند _مگر اینکه شما کمتر از ۱۸ سال داشته باشید در این صورت از افراد واجب النفقه محسوب میشود که می تواند علیه پدر دادخواست بدهید_ البته می توانید با یک نامه ناشناس به دادستان شهر پدر و برادر را معتاد متجاهر معرفی کنید و بازداشت و انتقال به کمپ را از ایشان بخواهید.

سلام برای دریافت مهریه کد بورسی مسدود نمی شود _ چون ارزش مالی ندارد _ دلیل مسدودی کد بورسی شما غیر از مهریه است به سایت سامانه سجام مراجعه و رفع مسدودی را درخواست کنید https://ddn.csdiran.com - https://profilesejam.csdiran.com/ _ اما سهام شما در راستای مهریه توقیف و منتقل می شود که قابل بازگشت نیست.

سلام اگر معلوم شود که وکیل به ضرر شما عملکرده و ملک را به قیمت کم فروخته یا با طرف مقابل تبانی کرده یا خیاراتی در قرارداد به نفع شما جهت فسخ قرار داده شده بله می توانید فسخ کنید _

سلام تصرف عدوانی یعنی تصرف به زور و بدون اذن متصرف قبلی بنابراین صرف خرید تصرف و ممانعت از حق نیست اما طرف دوم می تواند ابطال سند انتقال شما را بخواهد چون سند عادی وی مقدم بر سند رسمی است و مالکیت او قابل اثبات است.

سلام بله مختومه شدن پرونده و آزادی وثیقه دلیل میخواهد که یکی از آنها رضایت شاکی در جرائم قابل گذشت مانند جعل در چک است.

سلام یک خانم موقع ازدواج چیزی را از دست نمی دهد اما خروج از کشور طبق قانون باید با اجازه شوهر یا دادستان باشد _ مواردی از قبیل وکالت در طلاق است و اختیار تعیین مسکن است که می توان در عقدنامه به زن داد.

سلام ملاک تعیین مالیات میزان درآمد در شغل است و نرخ ثابت نیست_ با مراجعه به کافی نت یا سرچ در اینترنت https://dad.mefa.ir/ سامانه ماده ۲۵۱ مکرر را بیابید و اعتراض به برگه قطعی را ثبت کنید.

سلام عرف و متداول در ازدواج اینست که مهریه پائین تعیین می شود و در مقابل آن وکالت در طلاق به طور بلاعزل ذیل عقدنامه به زوجه داده می شود_ حق حضانت به طور قطعی قابل واگذاری نیست و دادگاه می تواند‌ با توجه مصلحت فرزندان آن را تغییر دهد _ تا ۷ سالگی هم بطور کلی حضانت با مادر است_حق تعیین مسکن در شهر مورد سکونت و کار شوهر می تواند به زوجه داده شود که در تعیین محله مورد سکونت مختار باشد _ دادن حق تحصیل هم متداول است اما اعطای اختیار خروج از کشور به نظر ما صلاح نیست.

سلام اگر وکالت فروش مبنی بر بیع باشد انتقال مال غیر_ و در غیر اینصورت از طرف مالک اصلی جرم نیست _ ولی از طرف خریدار ناآگاه کلاهبرداری است‌.

سلام متاسفانه شما سمت ندارید و اگر متاهل نباشید نمی توانید اقدامی انجام بدهید_ اما اگر متاهلید ابتدا باید عدم صلاحیت پدر نسبت به حضانت و یا قیمومیت فرزندان را با دادخواست اثبات کنید و یکی از موارد سلب قیمومیت مندرج در ماده ۱۲۱۸ قانون مدنی را به دادگاه اعلام و احراز کنید و خودتان هم فاقد سابقه کیفری و یا ورشکستگی باشید.پیشنهاد میشود یک ملاقات حضوری با دادستان داشته باشید.

سلام نیاز به اجازه نیست وجود شما در منزل ایشان خوف ضرر بدنی و شرافتی دارد از طرفی با اثبات اعتیاد ایشان شما وکیل در طلاق هستید و دادگاه به همین دلیل حکم طلاق را صادر میکند.

سلام به نظر ما باید با رعایت گذشت ۳ ماه از تاریخ رای کمیسون به دیوان عدالت اداری دادخواست داده و با مدارک موجود ابطال رای را بخواهید.

سلام شما امین هستید و تکلیفی به اثبات عدم خیانت خود در اتلاف اموال ایشان ندارد و اصل بر امانتداری شماست مگر اینکه خلاف آن با احراز تعدی یا تفریط ثابت شود _ اما اگر ادعا دارید که نگهداری از اموال ایشان برای شما هزینه بردار است شما می توانید ابتدا دادخواست تامین دلیل با جلب نظر کارشناس جهت برآورد هزینه های نگهداری از اموال ثبت نمائید و سپس دادخواست مطالبه اجرت نگهداری از اموال و انتفاع از منزل را علیه ایشان مطرح کنید.