داداپ با داداپ حقتو داد بزن داداپ
خدمات حقوقی داداپ

انتخاب وکیل در داداپ

انتخاب وکیل

انتخاب وکیل یکی از دغدغه های اساسی افرادی است که در مواجهه با یک مسئله حقوقی به دستگاه قضائی مراجعه می کنند. اینکه چه کسی را بعنوان وکیل خود انتخاب نمایند تا بتوانند همه حق و حقوق در معرض تضییع خود را مطالبه و اخذ نمایند. اینکه یک وکیل خوب دارای چه ویژگی هایی است و اینکه تجربه و توانایی علمی و مکفی را برای دادخواهی مورد نظر دارد و آیا سنجش و معیار مشخصی برای انتخاب یک وکیل خوب ، توانمند و متعهد وجود دارد؟

برای انتخاب بهترین وکلا به صورت آنلاین از سراسر کشور کلیک کنید: انتخاب وکیل

ویژگی های بهترین وکیل

بدیهی است پیشرفت روز افزون تکنولوژی و تخصصی شدن بسیاری از علوم و صنایع موجب گردیده تا روابط اجتماعی افراد در جامعه نیز رو به تکامل نهاده و پیچیدگی های فراوانی به خود بگیرد. در چنین شرایطی که روابط کاری و حقوقی افراد جامعه متأثر از وضعیت روز جامعه دچار دگرگونی می گردند قوانین روز آمد که توانایی پاسخگویی به تحولات سریع اجتماعی را داشته باشد وجود ندارد ، چرا که تصویب قوانین نیازمند شناسایی و کشف نیاز های اجتماعی طی یک بازه زمانی طولانی و سپس اجرای تشریفات تصویب اعم از طرح ، لایحه و بحث و بررسی در کمیسیون های خاص مجلس نمایندگان و... و در نهایت تدوین آئین نامه های اجرایی و بخشنامه ها و دستور العمل های مرتبط برای اجرای قوانین است و بدیهی است که این دوره طولانی ممکن است چندین سال و یا دهه برای وضع یک قانون به طول بیانجامد که این دوره خلاء قانونی دست آویزی برای بسیاری از مجرمین یقه سفید برای تعرض به حقوق مردم در بسیاری از روابط اجتماعی و کاری است. تبعاً این فرصت های پدید آمده ناشی از خلاء های قانونی برای متعرضین به حقوق مردم باعث بروز مشکلات عدیده ای برای افراد جامعه و تضییع حقوق آنهاست. حال سوال اینجاست در چنین شرایطی افراد جامعه چگونه باید از حقوق خود صیانت نمایند؟

انتخاب وکیل در داداپ

در پاسخ به این سوال باید گفت که بهترین راهکار برای حفظ حقوق افراد و یا کاهش ریسک های ناشی از روابط کاری و قراردادی مشاوره مستمر با وکلای دادگستری بعنوان متخصصین حوزه حقوقی است. راهکاری که در کشور ما به دلایل مختلف از جمله اقتصادی و فرهنگی مغفول مانده است.

بهترین وکیل چه کمکی  به شما میکند؟

در بسیاری از کشورهای پیشرفته وکالت را محدود به حوزه های خاص نموده اند بطوری که یک وکیل در یک و یا چند حوزه محدود وکالت خود را متمرکز می نماید. در کشور ما با توجه به نبود زیر ساخت های قانونی برای حمایت از شغل وکالت و رقابت در جذب وکلای بیشتر توسط دو مرجع کانون وکلای دادگستری و وکلای موضوع ماده 187 قوه قضائیه موجب بیکاری و یا کم کاری بسیاری از وکلا شده و در این فضا وکلا ناگزیر به قبول کلیه موضوعات ارجاعی به خودشان هستند به نحوی که گویی یک وکیل در همه حوزه ها تخصص لازم را دارد. بطور قطع و یقین این نحوه عملکرد وکلا مردم را در استیفای حقوق خود دچار مشکل می کند.

آنگونه که در بسیاری از کشور های توسعه یافته مرسوم و معمول است افراد با انتخاب یک وکیل تحت عنوان وکیل شخصی یا خانوادگی در مواجهه با بسیاری از مسائل حقوقی اعم از قراردادی ، خانوادگی و امور حسبی خود بدون هیچ دغدغه وکیل خود را فرا می خوانند تا همه امور خود را متعاقب مشورت با وکیل به انجام رسانند، وکیلی که در یک سیکل زمانی منطقی انتخاب و با گذشت زمان و جلب اعتماد متقابل بصورت وکیل تخصصی خانوادگی انتخاب می شود. وکیلی که اشراف کامل بر نحوه تجارت موکل و مراودات مالی و خانوادگی او دارد و با حضور مستمر خود در کنار او بسیاری از ریسک های موکل خود را کاهش می دهد. در چنین وضعیتی و وقوع مشکل برای افراد جامعه، فرد در معرض تهدید و یا نیازمند وکیل ، دغدغه ای برای انتخاب وکیل ندارد چرا که او در گذشته و با مطالعه دقیق و شناخت نسبی از توانمندی ها و خلق و خوی رفتاری وکیل او را به عنوان وکیل خانوادگی خود انتخاب نموده و بدیهی است که در مواقع بحرانی می تواند به او تکیه کند. چه بسا در چنین جوامعی با توجه به محدودیت های قانونی و تخصصی بودن حوزه های وکالت ، اشخاص ناگزیر به انتخاب وکیل به تعداد نفرات مورد نیاز باشند. حال سوال اینجاست که با توجه به محدودیت های اقتصادی ، فرهنگی و معیشتی موجود در کشور ما که امکان استفاده از وکلا را در بسیاری از امور برای افراد جامعه غیر ممکن نموده است و صرفاً در مواقع بروز حادثه و حدوث مشکلات حقوقی به وکیل پایه یک دادگستری مراجعه می کنند آیا مرجعی برای انتخاب وکلای توانمند و یا متخصص و متعهد وجود دارد؟

راهنمای انتخاب بهترین وکیل در اپلیکیشن داداپ

 پاسخ مثبت است، ما در پلتفرم و سایت حقوقی داداَپ امکاناتی را برای انتخاب وکیل برای همه افراد جامعه فراهم نموده ایم به گونه ای که افراد به دو صورت می توانند وکیل مورد نیاز خود را انتخاب نمایند. بدین صورت که کاربر محترم با ورود و ثبت نام در سایت داداَپ و ورود به بخش انتخاب وکیل با دو گزینه انتخاب وکیل توسط کاربر و دیگری انتخاب وکیل توسط داداَپ مواجه می شود. با انتخاب گزینه اول و متعاقباً انتخاب موضوع ، استان و شهرستان مورد نظر می توانند وکیل خود را در محل مورد نیاز انتخاب کنند.

جهت درخواست وکیل به صورت آنلاین از سراسر کشور کلیک کنید: درخواست وکیل

 اما با ورود به گزینه دوم یا همان انتخاب وکیل توسط داداَپ و نیز با ورود اطلاعات موضوع مورد درخواست ، استان و شهرستان مورد نظر این اختیار را به ناشران داداَپ که از قضا از وکلای دادگستری می باشند می دهد تا از بین وکلای ثبت نامی در محل مورد نظر، وکیلی را برای او انتخاب و در تمامی مراحل دادرسی نظارت لازم را بر عملکرد وکیل منتخب خود داشته باشند.

از دیگر مزایای این پلتفرم در بخش انتخاب وکیل آنست که با ایجاد محدودیت در سایت و پلتفرم داداَپ وکلای محترم صرفاً می توانند در ده حوزه تخصصی حقوقی و یا کیفری که توانمندی و تجربیات بیشتری دارند ، موضوعات تخصصی خود را انتخاب نمایند ، بنابراین برای اولین بار در کشور این امکان فراهم شده تا افراد جامعه، وکلای خود را در حوزه های تخصصی مورد نیاز انتخاب نمایند.

از دیگر مزایای این پلتفرم و یا سایت داداَپ این است که افراد با مطالعه رزومه وکیل اعم از سوابق تحصیلی ، تجربی و همچنین امتیازات مأخوذه وکیل که به صورت علامت ستاره (*) مشخص است از میزان رضایت مندی مردم از شخص وکیل چه به لحاظ علمی و تجربی و چه میزان تعهد وکیل به پاسخگویی صحیح، مطلع گردند و انتخابی آگاهانه داشته باشند.